Włochy

Moje podróże – Włochy

Italia – jedna z najbogatszych w zabytki, historię i piękno naturalne republik w Europie i na świecie. Miasta jak Wenecja, Florencja, Padwa, Werona, Mediolan, San Marino, Asyż są ikonami Europy i kultowymi miejscami przy każdej planowanej wycieczce. Najważniejszym jednak punktem jest Rzym z całą jego historią i potęgą, począwszy od daty założenia w 753 roku p.n.e. aż do chwili obecnej, nazywane – wiecznym miastem.

Digital StillCamera

Rzym – Koloseum

Rzym – miasto założone przez synów Rei Sylwii – Romulusa i Remusa, którzy byli założycielami pierwszego plemienia rzymian – Patrycjuszy. Wspólnie z Etruskami, Latynami i Sabinami rozbudowali miasto nad Tybrem do największej potęgi kulturalnej i militarnej, jakim było Cesarstwo Rzymskie, panujące przez 12 wieków. Początki tej wspaniałej cywilizacji brały przykład z wcześniejszej cywilizacji greckiej, a szczególnie z czasów tworzenia demokracji w starożytnej Grecji przez Solona. Dzisiejszy Rzym to przede wszystkim dziedzictwo historyczne i kulturalne, co nadaje mu rangę i miano wiecznego miasta, do którego według powiedzenia „prowadzą wszystkie drogi świata”.

Digital StillCamera

Rzym – fontanna di Trevi

 

Digital StillCamera

Asyż

Digital StillCamera

Florencja

Digital StillCamera

Florencja

Digital StillCamera

Mediolan

Digital StillCamera

Monte Casino

Digital StillCamera

Padwa

wenecja

Wenecja

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Włoch lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie. Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na tereny archeologiczne oraz miejscowych przewodników należy przewidzieć ok. 100 €. Cena wycieczki dostosowana jest indywidualnie do potrzeb osoby zamawiającej i zależy od ilości osób oraz kategorii hoteli.