Grecja Apostoła Pawła

Kod: GR-RAJ 1
PROGRAM RAMOWY:

korynt         minoan-liniapromowa

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski, przejazd w kierunku Serbii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – po śniadaniu przejazd do Grecji – zakwaterowanie w okolicach Thessalonik lub na riwierze olimpijskiej. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 3 – po śniadaniu przejazd do FILIPII – odwiedzenie miejsca związanego z Filipem II Macedońskim oraz Apostołem Pawłem. Zwiedzenie miejsca archeologicznego. Następnie przejazd do źródełka św. Lidii, w którym święty ochrzcił pierwszą europejkę. Po drodze postój w Thessalonikach – odwiedzenie Kościoła Agia Sofia oraz placu Aristotelesa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

filippi-wiezienie-sw-pawla

fot. więzienie Św. Pawła

Digital StillCamera

 

 

 

 

 

 

Saloniki – Agia Sofia

DZIEŃ 4 – po śniadaniu przejazd WERGINY odwiedzenie grobów królów macedońskich, w tym grób Filipa II macedońskiego, ojca Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do miasta Veria – spacer po mieście, w którym przebywał św. Paweł. Po zwiedzaniu przejazd do Meteorów – zwiedzenie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu zwanych Meteorami. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

pielgrzymki

 

 

 

grecja-pielgrzymki

DZIEŃ 5 – Msza święta. Po śniadaniu przejazd w kierunku Delf – zwiedzanie terenów archeologicznych – najstarszej wyroczni świata starożytnego. Przejazd do Aten – obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego oraz Areopagu – miejsca przemówień Apostoła Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Czas wolny. Następnie przejazd na Peloponez. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który oddziela Peloponez od Grecji lądowej. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

ateny-aeropag

Ateny – Aeropag

grecja-pielgrzymki2

DZIEŃ 7 – po śniadaniu przejazd Starego Koryntu – miejsca związanego z Apostołem Pawłem. Msza święta. Następnie przejazd do Epidavros, jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Obiadokolacja nocleg. Po kolacji dla wszystkich chętnych rejs do Nafplio, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego.

DZIEŃ 8 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Mistry – jedno z najważniejszych miejsc cesarstwa bizantyjskiego, w których przebywali ostatni cesarze państwa autokratycznego. W programie Kościół Agia Sofia. Pałac Despotów, brama nafpliońska, Mitropolis. Po zwiedzeniu krótki postój w Sparcie – pomnik Leonidasa. Powrót do hotelu – kolacja, nocleg.

Digital StillCamera

Mistra – Pałac Despotów

DZIEŃ 9 – Msza święta. Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie pozostałości po jednej z najstarszych cywilizacji świata – cywilizacji mykeńskiej. Po zwiedzeniu przejazd do portu w Patrze (postój przed Bazyliką św. Andrzeja) – Następnie zakwaterowanie na prom i rejs w kierunku Italii.

mykeny-maska  bazylika-patra

DZIEŃ 10 – Przypłynięcie do portu w Ancony. Następnie przejazd do Lorreto – Msza Święta w kaplicy bazyliki. Obiadokolacja, nocleg w Loretto.

DZIEŃ 11 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Czech – nocleg w Czechach.

DZIEŃ 12 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski – zakończenie imprezy.

UWAGA:

Termin oraz cena wycieczki jest ustalana z zamawiającym po ustaleniu szczegółów wyjazdu.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiemy na każde pytanie.

Zdjęcia wykonał Dariusz Rajski i Magdalena Domowicz Rajska. Wszelkie prawa zastrzeżone.