Grecja – Italia Apostoła Pawła 2

Oferta wycieczki

GRECJA ŚLADAMI APOSTOŁA PAWŁA: GRECJA – WŁOCHY

kod: GR-RAJ 2

minoan-liniapromowa         korynt-1

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski, przejazd w kierunku Serbii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – po śniadaniu przejazd do Grecji – zakwaterowanie w okolicach Thessalonik lub na riwierze olimpijskiej. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 3 – po śniadaniu przejazd do FILIPII – odwiedzenie miejsca związanego z Filipem II Macedońskim oraz Apostołem Pawłem. Zwiedzenie miejsca archeologicznego. Następnie przejazd do źródełka św. Lidii, w którym święty ochrzcił pierwszą europejkę. Po drodze postój w Thessalonikach – odwiedzenie Kościoła Agia Sofia oraz placu Aristotelesa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

filippi-wiezienie-sw-pawla filippi

DZIEŃ 4 – po śniadaniu przejazd WERGINY odwiedzenie grobów królów macedońskich, w tym grób Filipa II macedońskiego, ojca Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do miasta Veria – spacer po mieście, w którym przebywał św. Paweł. Po zwiedzaniu przejazd do Meteorów – zwiedzenie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu zwanych Meteorami. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – Msza Święta. Po śniadaniu, we wczesnych godzinach rannych wyjazd z hotelu i przejazd w kierunku Delf. Zwiedzanie terenów archeologicznych jednej z najstarszych wyroczni świata starożytnego. Przejazd do Aten – zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta – obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – Msza Święta. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego oraz Areopagu- miejsca przemówień Apostoła Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Czas wolny. Następnie przejazd na Peloponez, po drodze postój nad Kanałem korynckim. obiadokolacja, nocleg.

grecja-ateny

DZIEŃ 6 – po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Starego Koryntu – miejsca związanego z Apostołem Pawłem. Msza Święta. Następnie przejazd do Epidavros, jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Kolacja nocleg w Tolo.

DZIEŃ 7 – Msza Święta. Po śniadaniu odpoczynek nad zatoką argolidzką. Wieczorem dla chętnych rejs do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod niewoli tureckiej.

nafplio-hotele1

DZIEŃ 8 – Msza Święta. Po śniadaniu przejazd Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie pozostałości po jednej z najstarszych cywilizacji świata – cywilizacji mykeńskiej. Po zwiedzeniu przejazd do portu w Patrze (postój przed Bazyliką Św. Andrzeja) – zaokrętowanie na prom i rejs w kierunku Italii – Bari.

DZIEŃ 9 – przypłynięcie o godz. 9.00 do portu w Bari. Następnie przejazd do S.Giovanni Rotondo – grób ojca Pio. Po wizycie przejazd na nocleg w okolice Rzymu – kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 – Po śniadaniu przejazd do Rzymu – zwiedzanie z przewodnikiem licencjonowanym Rzymu i Watykanu – 4 bazyliki większe i Rzym barokowy. Kolacja, nocleg.

Digital StillCamera

Koloseum

Digital StillCamera

Muzea Watykańskie

DZIEŃ 11 – Po śniadaniu przejazd do Watykanu – audiencja u Ojca Świętego.

Digital StillCamera

Bazylika Św. Piotra

DZIEŃ 12 – Po śniadaniu do przejazd LORETTO. Msza Święta w Bazylice Loretańskiej. Po mszy wizyta na cmentarzu polskich żołnierzy, którzy zginęli w bitwie pod Anconą. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 13 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Czech – nocleg w Czechach.

DZIEŃ 14 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski – zakończenie imprezy.

UWAGA:

Termin oraz cena wycieczki jest ustalana z zamawiającym po ustaleniu szczegółów wyjazdu.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiemy na każde pytanie.

Zdjęcia wykonał Dariusz Rajski i Magdalena Domowicz Rajska. Wszelkie prawa zastrzeżone.