Grecja – Turcja – Włochy Apostoła Pawła 3

greece-flaga    kod: GR-RAJ 3
PROGRAM RAMOWY:

korynt       bazylika-patra

DZIEŃ 1 – Wyjazd z Polski, przejazd do Serbii – obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – Wyjazd wczesnym rankiem w kierunku Bułgarii – przejazd przez Serbię do Sofii. Nocleg w okolicach Sofii.

DZIEŃ 3 – Po śniadaniu wyjazd do Turcji. Po przekroczeniu granicy bułgarsko-tureckiej przejazd do cieśniny Dardanele. Po przeprawie promowej kolacja i nocleg w okolicach Canakale.

DZIEŃ 4 – Po śniadaniu przejazd do Troi – zwiedzanie starożytnych pozostałości pałacu i państwa króla Priama – pamiątkowe zdjęcie z legendarnym „koniem trojańskim„. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Efezu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Efezu.

DZIEŃ 5 – Po śniadaniu zwiedzanie świetnie zachowanego starożytnego miasta Efez, miejsca związanego z wizytami Apostoła Pawła. Następnie przejazd do Bazyliki Świętego Jana. Po zwiedzeniu przejazd do Selcuku – Meryemana – wizyta w domku Najświętszej Marii Panny, oficjalnie uznanego za dom, w którym Maria spędziła ostatnie chwile przed wniebowzięciem. Po zwiedzeniu przejazd do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

filippi

DZIEŃ 6 – Po śniadaniu przejazd do miasta będącego kolebką religii ortodoksyjnej prawosławnej – Konstantynopola – dzisiejszego Stambułu. Kolacja i nocleg w Stambule.

DZIEŃ 7 – Po śniadaniu zwiedzanie Stambułu a w nim: Kościół Agia Sofia (największa świątynia chrześcijańska z VI wieku n.e. wybudowana przez Cesarza Justyniana), Błękitny Meczet – najważniejsza i największa świątynia muzułmańska w Azji Mniejszej oraz Pałac Sułtanów – Topkapi. Obiadokolacja oraz nocleg w Stambule.

DZIEŃ 8 – Po śniadaniu przejazd do Grecji – odwiedzenie pierwszej miejscowości związanej z podróżami Apostoła Pawła na terenie dzisiejszej Grecji – Filipii w której Apostoł Narodów ochrzcił świętą Lidię – pierwszą chrześcijankę w Europie. Po zwiedzeniu terenów archeologicznych przejazd do Kavalii, do której przypływał Św. Paweł. obiadokolacja, nocleg.

filippi-wiezienie-sw-pawla

fot. Więzienie Apostoła Pawła w Filipii

DZIEŃ 9 – Po śniadaniu przejazd do Thessalonik – spacer po mieście, między innymi do Kościół Agia Sofia, stojącym na miejscu związanym z przemowami Świętego Pawła do Tessaloniczan, następnie przejście przez plac Arystotelesa pod Białą Wieżę. Przejazd do Kalambaki u podnóża słynnych „wiszących klasztorów” – Meteorów. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 – Po śniadaniu zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów. Msza Św. Po mszy przejazd do hotelu w Atenach – obiadokolacja, nocleg.

pielgrzymki

 

 

 

 

 

DZIEŃ 11 – Msza Święta. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego oraz Areopagu – miejsca przemówień Apostola Pawla i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Czas wolny. Po zwiedzeniu przejazd do Starożytnego Koryntu, w którym Święty Paweł założył największą wspólnotę chrześcijańską. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Po zwiedzeniu przejazd do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

grecja-ateny

DZIEŃ 12 – Msza Święta. Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie pozostałości po jednej z najstarszych cywilizacji świata – cywilizacji mykeńskiej. Po zwiedzeniu przejazd do portu w Patrze (postój przed Bazyliką Św. Andrzeja) – zakwaterowanie na prom i rejs w kierunku Italii.

DZIEŃ 13 – przypłynięcie do portu w Anconie. Przejazd do Loretto – zwiedzenie bazyliki Loretańskiej, Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w Loretto.

DZIEŃ 14 – Po śniadaniu przejazd w kierunku Rzymu. Po drodze wizyta w Asyżu – odwiedzenie bazyliki Św. Franciszka. Obiadokolacja i nocleg w Rzymie.

Digital StillCamera

Asyż

DZIEŃ 15 – Po śniadaniu przejazd do Rzymu – w programie Watykan, Forum Romanum – miejsce uwięzienia Św. Pawła. Obiadokolacja, nocleg.

Digital StillCamera

Watykan

DZIEŃ 16 – Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do Padwy – odwiedzenie Bazyliki Świętego Antoniego. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 17 – Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do Wenecji – spacer do placu Świętego Marka. Następnie przejazd do Republiki Czeskiej – obiadokolacja, nocleg.

Digital StillCamera

Bazylika Św. Marka

DZIEŃ 18 – Msza Święta. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski – zakończenie pielgrzymki.

UWAGA:

Termin oraz cena wycieczki jest ustalana z zamawiającym po ustaleniu szczegółów wyjazd

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiemy na każde pytanie.

Zdjęcia wykonał Dariusz Rajski i Magdalena Domowicz Rajska. Wszelkie prawa zastrzeżone.