Grecja klasyczna

Wycieczki do Grecji

Kod: GR-RAJ 4

10 – DNIOWA WYCIECZKA OBJAZDOWA

partenon-akropol         Peloponez

fot. 1. Partenon na Akropolu,  2. Monemvasia – Peloponez

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski, przejazd w kierunku Serbii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – po śniadaniu przejazd do Grecji – zakwaterowanie w okolicach Thessalonik lub na riwierze olimpijskiej. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 3 – po śniadaniu przejazd WERGINY odwiedzenie grobów królów macedońskich, w tym grób Filipa II macedońskiego, ojca Aleksandra Wielkiego.  Po zwiedzaniu przejazd doMeteorów – zwiedzenie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu zwanych Meteorami. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Digital StillCamera

fot. Meteory – podróż mnicha

DZIEŃ 4 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Aten. Po drodze zwiedzanie jednej z najsłynniejszych wyroczni świata starożytnego, znajdującej się w Delfach, w górach Parnasu. Spacer św. drogą, podczas której zobaczymy pępek starożytnego świata OMFIALOS, skarbiec ateńczyków, św. Apolla, teatr, stadion. Następnie przejazd do Aten, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Po obiadokolacji spacer wieczorny spacer po najbardziej znanych dzielnicach PLAKA i MONATYRAKI.

DZIEŃ 5 – po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Akropolu ateńskiego. Po zwiedzeniu objazd Aten – najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji: Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro. Czas wolny na Place – najstarszej ateńskiej dzielnicy. Powrót do hotelu. Po kolacji dla wszystkich chętnych wieczór grecki w tawernie znajdującej się w historycznej dzielnicy Aten – Plaka , która położona jest u stóp Akropolu.

Digital StillCamera

Parlament Ateński – zmiana warty

DZIEŃ 6 – po śniadaniu przejazd na półwysep Peloponez. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Następnie przejazd do starożytnego Koryntu – spacer po świetnie zachowanej starożytnej agorze. Następnie przejazd do Epidavros – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Po zwiedzeniu przejazd do producenta oliwy z oliwek – prześledzimy proces produkcji oliwy z oliwek EXTRA VIRGIN przejazd do Myken – wizyta u historycznego króla Agamemnona – jednej z najstarszych cywilizacji świata jaką jest cywilizacja mykeńska. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Tolo – obiadokolacja, nocleg.

kanal-koryncki

fot. Kanał Koryncki

Digital StillCamera

Teatr w Epidauros

DZIEŃ 7 – po śniadaniu dzień wolny nad Zatoką Argolidzką. Wieczorem dla chętnych fakultatywny rejs do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Spacer po romantycznych uliczkach starego miasta o przepięknej weneckiej architekturze, nad którą widnieje potężna twierdza PALAMIDISA.

nafplio-twierdza

fot. Nafplio

DZIEŃ 8 – po śniadaniu przejazd do Olimpii – zwiedzenie miejsca związanego z Igrzyskami Olimpijskimi, które znane są od 776 r.p.n.e. Zobaczymy miejsce, w którym rozpalany jest znicz olimpijski przed każdymi dzisiejszymi igrzyskami, świątynię Zeusa, Palestrę, stadion. Następnie przejazd do Patry, zaokrętowanie na prom i rejs do Italii. Nocleg na statku.

olimpia2 prom2

fot. 1. Posąg Hermesa – Olimpia, 2. Statek Minoan Lines

DZIEŃ 9 – przypłynięcie do Włoch. Po wyokrętowaniu przejazd przez Austrię, Czechy kierunku Polski. Nocleg na terenie republiki czeskiej. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 – powrót do Polski – zakończenie imprezy.

UWAGA:

Termin oraz cena wycieczki jest ustalana z zamawiającym po ustaleniu szczegółów wyjazdu.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiemy na każde pytanie.

Zdjęcia wykonał Dariusz Rajski i Magdalena Domowicz Rajska. Wszelkie prawa zastrzeżone.