Grecja – Peloponez

Wycieczki do Grecji

Od starożytności do wspaniałych klasztorów Peloponezu nazywanych Świętą Górą Athos południowej Grecji

Szanowni Państwo, oferta jest przygotowana tak, abyście mogli zobaczyć najpiękniejsze miejsca południowej Grecji w szczególności Peloponezu oraz wysp jońskich i zatoki sarońskiej. Na Peloponez możemy dotrzeć drogą powietrzną (lotnisko w Atenach – Eleuveros Venizelos, lotnisko w Kalamacie lub w Patras albo na Zakinthos), drogą lądową przez Bałkany albo drogą morską – promem z Włoch z takich portów jak Wenecja, Ancona, Bari lub Brindisi.

Program dostosujemy względem Państwa potrzeb lub waszych klientów. Znajomość przez nas królestwa Pelopsa (miejsc zarówno historycznych jak i atrakcyjnych turystycznie, posiadamy bardzo dobrą bazę hotelową o standardzie od 3* do 5* na Peloponezie oraz całej Grecji), pozwoli nam zapewnić profesjonalną obsługę Państwa grup. Nasze programy są elastyczne, dlatego możemy dostosować je do każdego klienta.

GRECJA – PELOPONEZ z WYSPAMI

Dzień 1

Przylot do ATEN – zwiedzanie stolicy Grecji. Program zwiedzania zaczynamy od AKROPOLU ateńskiego a na nim świątynie Ateny Partenos, Erechtejon z najpiękniejszymi kolumnami – Kariatydy, świątynia Ateny Nike, Propyleje, Teatr Dionizosa, Odeon Herodota Attykusa. Po zejściu ze Świętej Skały przejście świętą drogą pomiędzy Areopagiem, Agorą Ateńską i Forum Romanum do placu katedralnego gdzie spędzimy czas wolny spacerując po Place – najstarszej ateńskiej dzielnicy wśród tętniących życiem uliczek z różnymi sklepikami i tawernami. Po zwiedzeniu objazd Aten a w nim najbardziej reprezentacyjne miejsca stolicy Grecji: Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro, Aleja Akademii.

hymnZmiana warty – Parlament Ateński

grecja-atenyAteny

Likier Tentura

TOLO – dawna rybacka wioska nad Morzem Egejskim w Zatoce Argolidzkiej, obecnie bardzo popularny kurort, odwiedzany przez licznych turystów zagranicznych jak i samych Greków. Tolo nie jest dużą miejscowością, jednakże ma wszystko, co potrzebne jest do pełnego wypoczynku, może poszczycić się pięknymi, piaszczystymi plażami, czystym morzem, licznymi tawernami z tradycyjną grecką kuchnią, oraz nowoczesnymi pubami z widokiem na zatokę. Jest świetnym punktem wypadowym do poznania i odwiedzenia najważniejszych zabytków starożytności, oraz miejsc rzadko opisywanych w przewodnikach a mających niezwykłą historię i urok.

Dzień 2

Przeprawa promem na wyspę ZAKINTHOS. Po odwiedzeniu najsłynniejszej plaży Wraku i czasie wolnym w mieście Zante, powrót do portu Kilini na Peloponezie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Zakinthos

\"Digitalplaża Wraku – Zakintho

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do OLIMPII– zwiedzanie jednego z najważniejszych miejsc starożytnej Grecji, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO, w którym od 776 roku przez prawie 1000 lat odbywały się igrzyska olimpijskie. Pod wzgórzem Kronosa odwiedzimy Święty Gaj Altisa, w którym znajduje się Świątynia Zeusa, Świątynia Hery oraz Świątynia Rei – matki Bogów. Zobaczymy także pracownię Fidiasza, Stadion Olimpijski, Tolos, Bouleterion – sala obrad oraz miejsce, z którego do dnia dzisiejszego pobierany jest Święty Ogień płonący nad każdymi igrzyskami.

\"olimpia-1\"Olimpia

Po zwiedzeniu przejazd do ojczyzny Leonidasa – Sparty. Następnie przejazd na obiadokolacje i nocleg w Tolo.

\"DigitalMistra – Pałac Despotów

Dzień 4

Po śniadaniu fakultatywny rejs po wyspach sarońskich: HYDRA, SPETSES oraz MONEMVASIA, w zależności od rejsu (koszt rejsu 34 euro, wypłynięcie o 8 rano, powrót ok.18.30). Osoby, które nie zdecydują się na rejs mają do dyspozycji piękną plażę w Tolo.

W tym dniu istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego – koszt to 25 euro z winem i przysmakami greckimi.

Dzień 5

Po śniadaniu odwiedzenie pięknie położonych klasztorów w Górach Arkadii -GÓRA ATHOS południowej Grecji(znajduje się 20 klasztorów) – zwiedzenie klasztoru Filosofu w wąwozie Lusios, z widokiem na przepięknie położony klasztor Św. Jana Prodromos. Istnieje możliwość przejścia
wąwozem Lusios do Klasztoru Prodromos, trasa piesza ok 4 godzin. Dla osób, które nie zdecydują się na pieszą wędrówkę, przejazd do uroczej, zbudowanej z kamienia wioski, położonej w górach Arkadii – Dimitsana. Powrót do hotelu w Tolo – obiadokolacja, nocleg.

\"Digital

Klasztor Agios Joanis Prodromos

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie EPIDAUROS – kolejny zabytek UNESCO. Odwiedzimy sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką, stadion epidauryjski, gimnazjon, tolos. Odwiedzimy również Muzeum Archeologiczne, w którym zobaczymy narzędzia chirurgiczne, starożytne tablice marmurowe z zapisanymi diagnozami chorób oraz posąg samego Asklepiosa – inaczej Eskulapa.

Po odwiedzeniu przejazd na wyspę POROS, na której powstał pierwszy port wolnej Grecji po 1830 roku. Spacer pośród typowo greckiej zabudowy z biało – niebieskimi domami, wśród wąskich i krętych uliczek (więcej opisu na Wyspy Sarońskie). Obiadokolacja i nocleg w Tolo.

\"Digital

\"DigitalPoros

Wieczorem fakultatywny wyjazd do pierwszej stolicy nowożytnej Grecji – NAFPLIO. Spacer po przepięknych uliczkach z wenecką zabudową, pełnych tawern, kawiarenek i niezwykle oryginalnych sklepików. Nad miastem góruje wenecka twierdza Palamidisa, a na morzu twierdza Bourtzi.

\"nafplio-2\"\"DigitalNafpio

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie MYKEN – odwiedzenie starożytnego królestwa Agamemnona z epoki mykeńskiej, które w większości zostało odkryte przez Henryka Schlieman-na w II połowie XIX wieku n.e. Podczas zwiedzania odwiedzimy Muzeum Archeologiczne, Lwią Bramę, Grób rodzinny Arteuszy – Grób Agamemnona, grobowiec Ajgistosa i Klitajmestry.

Po zwiedzeniu przejazd do KORYNTU – odwiedzenie miejsca związanego z Apostołem Pawłem, który założył wspólnotę chrześcijańską w I w. n.e. a zarazem miasta będącego najważniejszym punktem szlaku handlowego w VI w. p.n.e. Zobaczymy świątynię Boga Apolla z IV w. p.n.e., Agorę Koryncką oraz Muzeum Archeologiczne. Po zwiedzeniu przejedziemy na Kanał Koryncki, który został przekopany 1894 roku. Kanał łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim.

\"korynt-kanal\"Kanał Koryncki

Istnieje możliwość rejsu przez Kanał Koryncki – rejs trwa 2 godziny, koszt około 25 euro.

Program po Peloponezie możemy wzbogacić o takie miejscowości jak: Nemea, Jaskinie Dirou, Methoni i Koroni – nazywane \”Oczy Wenecji\”, Kalavrita i klasztor Mega Spileo, Pylos, Gytheion.

Program możemy rozszerzyć o dodatkowe dni lub go skrócić.

Większość informacji i opisów zapraszam Państwa na stronę: Peloponez Wyspy Sarońskie,

UWAGA: Cena ustalana jest indywidualnie z organizatorem grupy.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiemy na każde pytanie.

Zdjęcia wykonał Dariusz Rajski i Magdalena Domowicz Rajska. Wszelkie prawa zastrzeżone.