Podróże mity greckie

macedonia-min

greece-flaga PODRÓŻE Z MITAMI GRECKIMI – 9 DNIOWA WYCIECZKA OBJAZDOWA

grecja-kalogria2          peloponez7-kaliogria        minoan-liniapromowa

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski, przejazd w kierunku Serbii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 2 – po śniadaniu przejazd do Grecji – zakwaterowanie w okolicach Thessalonik lub na riwierze olimpijskiej. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 3 – po śniadaniu przejazd do mitologicznej siedziby Bogów – Olimp. Spacer wąwozem Enipeas w Olimpijskim Parku Narodowym, w którym wg mitologii greckiej przemieszczali się Bogowie Olimpijscy. Po zwiedzaniu przejazd do Meteorów – zwiedzenie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu zwanych Meteorami. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

pielgrzymki     peloponez-klasztor-sw-jana

Fot. Klasztory w Meteorach

DZIEŃ 4 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Peloponezu. Po drodze zwiedzenie jednej z najsłynniejszych wyroczni świata starożytnego, znajdującej się w Delfach w górach Parnasu. Podczas wizyty zobaczymy pępek świata – OMFIALOS, Skarbiec Ateńczyków, Świątynię Apolla, teatr, stadion delficki. Po zwiedzeniu przejazd do kolebki kultury europejskiej na Peloponez. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który oddziela Peloponez od lądu. Zakwaterowanie w hotelu na Peloponezie, obiadokolacja, nocleg.

teatro_di_delfi

Fot. Teatr w Delfach

DZIEŃ 5 – po śniadaniu czas wolny nad morzem. Po południu przejazd do NEMEY – grecka toskania – zwiedzenie stadionu oraz Świątyni Zeusa. Wg mitologii Herkules wykonał w Nemeji jedną z 12 prac, zabijając lwa nemejskiego. Po zwiedzeniu przejazd do pierwszej stolicy Grecji – Nafplio – spacer przepięknymi uliczkami pamiętającymi czasy weneckie. Obiadokolacja, nocleg.

nafplio-2

DZIEŃ 6 – po śniadaniu przejazd przejazd do Epidavros, zwiedzenie jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Po zwiedzaniu przejazd do Myken – wizyta u historycznego króla Agamemnona, który rozpoznawalny jest w historii z wojny trojańskiej, grobowca Agamemnona. Epoka mykeńska należy do najstarszych cywilizacji Europy i świata – Po zwiedzeniu powrót do hotelu- obiadokolacja, nocleg.

mykeny-maska  mykeny1  epidauros

Fot. 1 Maska Agamemnona, 2. Lwia Brama w Mykenach, 3. Teatr w Epidauros

DZIEŃ 7 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego. Podczas pobytu na Akropolu zobaczymy Partenon, Propyleje, Erechtejon, Teatr Herodosa Attykusa, Teatr Dionizosa. Przejdziemy obok Areopagu przez starożytną Agorę Ateńską i Forum Romanum. Czas wolny w najstarszej dzielnicy ateńskiej. Następnie objazd Aten – najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – (Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro). Po południu przejazd w okolice Thessalonik, po drodze krótki postój w Termopilach – miejsce najbardziej rozsławionej bitwy między Leonidasem i 300 Spartanami a królem perskim Kserksesem. Obiadokolacja, nocleg.

grecja-ateny ateny-aeropag

Fot. 1. Partenon – Akropol, 2. Schody na Areopag

Digital StillCamera

Zmiana warty – Parlament Ateński

DZIEŃ 8 – po śniadaniu przejazd do Serbii – obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9 – po śniadaniu przyjazd do Polski – zakończenie wycieczki.

UWAGA!:

Termin oraz cena wycieczki jest ustalana z zamawiającym po ustaleniu szczegółów wyjazdu.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiemy na każde pytanie.

Zdjęcia oraz tekst  wykonał Dariusz Rajski i Magdalena Domowicz Rajska. Wszelkie prawa zastrzeżone.