Śladami mitów greckich – rejs promem

prom2

GRECJA – ŚLADAMI MITÓW GRECKICH – 10 -DNIOWA WYCIECZKA OBJAZDOWA z REJSEM DO WŁOCH

macedonia-min

Kod: GR-RAJ 6

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1- wyjazd z Polski przejazd w kierunku Serbii – zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2- wczesnym rankiem przejazd do Grecji. Po przekroczeniu granicy możliwość odwiedzenia Thessalonik – Biała Wieża, Plac Aristotelesa – (jeżeli czas przejazdu na to pozwoli). Zakwaterowanie w hotelu na riwierze olimpijskiej, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 – po śniadaniu przejazd do miejscowości Litochoro – górskie miasteczko u podnóża mitycznego masywu górskiego Olimp w Olimpijskim Parku Narodowym- spacer wąwozem Enipeas. Następie przejazd do Meteorów – zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów”, malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

pielgrzymki

Digital StillCamera

Meteory

DZIEŃ 4- po śniadaniu przejazd do najsłynniejszej wyroczni świata starożytnego w Delfach, położone w górach Parnasu. Delfy poświęcone są Bogowi Apollinowi, patronowi sztuki, wróżb i słońca. Odwiedzimy pępek świata OMFIALOS, Skarbiec Ateńczyków, Świątynię Apolla, teatr i stadion delficki. Następnie przejazd na Peloponez.Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim, oddzielającego Peloponez od lądu przekopanego w 1894 roku w pobliżu mitycznego króla Syzyfa na Akrokoryncie oraz najstarszej części Koryntu ze świątynią Boga Apolla. Kolacja, nocleg w hotelu.

teatro_di_delfi

DZIEŃ 5 – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego. Podczas pobytu na Akropolu zobaczymyPartenon, Propyleje, Erechtejon, Teatr Herodosa Attykusa, Teatr Dionizosa. Przejdziemy obok Areopagu przez starożytną Agorę Ateńską i Forum Romanum. Czas wolny w najstarszej dzielnicy ateńskiej. Następnie objazd Aten – najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – (Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro). W drodze powrotnej odwiedzimy starożytny Korynt – miejsce związane z Apostołem Pawłem, który założył jedną z największych wspólnot chrześcijańskich w 1 w.n.e. Powrót do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

partenon-akropol

fot. Partenon, Akropol

DZIEŃ 6- po śniadaniu przejazd do Epidavros– zwiedzanie jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium Boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Po zwiedzaniu przejazd do miejscowości Galatas – przeprawa na przepiękną wyspę zatoki sarońskiej –Poros. Spacer przez urokliwe zakątki wyspy, nad którą góruje świątynia poświęcona Bogu Posejdonowi, w której utworzono pierwszy port Grecji po odzyskaniu niepodległości. Powrót do hotelu – obiadokolacja. Wieczorem przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Spacer po romantycznych uliczkach starego miasta.

DZIEŃ 7- Po śniadaniu przejazd do Myken– Po zwiedzaniu przejazd do Myken – wizyta u historycznego króla Agamemnona, który rozpoznawalny jest w historii z wojny trojańskiej, grobowca Agamemnona. Epoka mykeńska należy do najstarszych cywilizacji Europy i świata. Po zwiedzeniu przejazd do Nemeygreckiej Toskanii – odwiedzenie stadionu oraz świątyni Zeusa, nawiązującej do mitycznej pracy Herkulesa związanej z zabiciem lwa nemejskiego. Po zwiedzeniu przejazd do Patry, zwiedzenie najstarszej winiarni Achaja Claus. W drodze do portu odwiedzimy Kościół św. Andrzeja, w którym są relikwie świętego dane przez papieża Pawła VI. Zakwaterowanie na prom i rejs w kierunku Włoch – Wenecja lub Triest.

grecja-roza mykeny2 mykeny-maska

fot. 1. Nemea , 2. Grób Agamemnona , 3. Maska Agamemnona

DZIEŃ 8- rejs po Morzu Jońskim oraz Adriatyku.

DZIEŃ 9- przypłynięcie do Italii. Po wyokrętowaniu przejazd przez Austrię, Czechy kierunku Polski.

DZIEŃ 10- powrót do Polski – zakończenie wycieczki.

Terminy ustalamy na życzenie klienta.

UWAGA:

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiemy na każde pytanie.

Zdjęcia oraz tekst  wykonał Dariusz Rajski i Magdalena Domowicz Rajska. Wszelkie prawa zastrzeżone.